توضیحات موسی سرودی نایب رئیس شورای اسلامی شهر رمکان در خصوص تعطیلی پایگاه اورژانس ۱۱۵ رمکان
14 مرداد 1402 - 12:13
بازدید 75
با توجه به تعطیلی چند روز اخیر پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهر رمکان و حادثه پیش آمده موسی سرودی رئیس شورای اسلامی شهرستان و نائب رئیس شورای اسلامی رمکان توضیحاتی در این خصوص ارائه دادند.
پ
پ

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی رمکان؛ موسی سرودی تعطیلی اورژانس رمکان را تصمیم دانشگاه علوم پزشکی استان و دلیل آن را اختلاف با پیمانکار عنوان نمود و افزود، شورای اسلامی و شهردار رمکان برای راه اندازی پایگاه اورژانس در شهر رمکان چند سال به صورت مستمر پیگیری نمودند.

وی ادامه داد: چون فاصله رمکان تا نزدیکترین پایگاه اورژانس کمتر از فاصله تعریف شده بود ، با افتتاح پایگاه در شهر رمکان مخالفت میشد و این امر میسر نمیشد. از طریق دکتر مرادی نماینده مجلس، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری پیگیری های زیادی انجام گردید تا اینکه مجوز تاسیس پایگاه اورژانس در شهر رمکان اخذ شد.

نایب رئیس شورای اسلامی رمکان افزود: بعد از اخذ مجوز تاسیس ، پایگاه اورژانس در درمانگاه رمکان جانمایی شد و ساختمان آن با تخصیص اعتبار از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان تکمیل گردید.

وی تصریح کرد: آمبولانس این مرکز قبلاً توسط خیرین تامین شده بود و همچنین جهت تکمیل امکانات رفاهی آن نیز خیرین پای کار آمدند تا اینکه پایگاه اورژانس در دهه فجر سال گذشته افتتاح گردید.

سرودی گفت: حدود دو ماه قبل پرسنل اورژانس با ما تماس گرفتند و از پرداخت نشدن مطالباتشان گلایه داشتند. که بعد از پیگیری از طریق دستگاه های مربوطه، با همکاری شبکه بهداشت بخشی از مطالبات آنان پرداخت گردید و خداروشکر این اورژانس به کار خود ادامه داد.

به گفته رئیس شورای اسلامی شهرستان قشم تعطیلی پایگاه اورژانس شهر رمکان با تصمیم دانشگاه علوم پزشکی استان انجام شده و دلیل آن هم اختلافات بین دانشگاه علوم پزشکی و‌ پیمانکار عنوان شده که با توجه به حادثه پیش آمده دانشگاه علوم پزشکی باید در این خصوص روشنگری نماید.

نایب رییس شورای اسلامی رمکان در پایان عنوان کرد: شورای اسلامی شهر رمکان همچنان از طریق نمایندگان مجلس، دانشگاه علوم پزشکی و فرماندار شهرستان پیگیر راه اندازی مجدد این پایگاه می باشد و امیدوار است با توجه به مرکزیت این شهر و ۱۵ روستا در اطراف آن هر چه سریعتر این امر محقق گردد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال‌شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبان در وب‌سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.