رمکان سومین قطب تجاری جزیره قشم است
15 تیر 1401 - 9:48
بازدید 162
شهردار رمکان: طاها ابراهیمی افزود: رمکان با توجه به موقعیت ویژه در جزیره قشم و قرار داشتن در مسیر اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب این جزیره به سومین قطب تجاری جزیره قشم تبدیل شده است.
پ
پ

شهردار شهر رمکان در گفت وگو با خبرنگار روزنامه دریای اندیشه اظهار کرد: عامل اصلی پیشرفت و پویایی یک شهر داشتن چشم انداز و برنامه ریزی بر مبنای اهداف پیش بینی شده میباشد و برنامه ها زمانی اجرایی خواهند شد که از یک افق روشن و قابل دسترسی برخوردار باشند.
طاها ابراهیمی افزود: رمکان با توجه به موقعیت ویژه در جزیره قشم و قرار داشتن در مسیر اصلی شمال به جنوب و شرق به غرب این جزیره از پتانسیل های بسیار بالایی برخوردار است، چشم اندازهایی که ما برای این شهر ترسیم کرده ایم دو چیز است؛ نخست شهری توانمند و خود اتکا با اقتصادی متنوع و رقابتی و دوم شهری پایدار با شاخص های بالای کیفیت و زندگی.
ابراهیمی خاطرنشان کرد: سلامت اجتماعی و رفاه عمومی، جذب سرمایه گذاران و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری،
همچنین آسفالت معابر سطح شهر، احداث پارک و مکان تفریحی مناسب و در کنار آن فعالیت های آموزشی و فرهنگی و تلاش جهت مشارکت شهروندان در امور شهر و رفع معضلات اجتماعی، بخشی از اولویت های اصلی ما است.


ایجاد منابع درآمدی پایدار برای اداره شهر ضروری است


شهردار رمکان با اشاره به اینکه شهرداری ها ارگانهای عمومی غیر دولتی هستند که می بایست منابع درآمدی برای تامین هزینه های خود را ایجاد کنند، بیان کرد: دریافت عوارض های ساخت و ساز، کسب و پیشه، تبلیغات، جمع آوری زباله، مالیات بر ارزش افزوده از جمله منابع تامین درآمدهای شهرداری ها می باشند که قانونگذار تعیین کرده است اما این منابع کم است. این در حالی است که هزینه ها به شدت افزایش یافته است به همین علت شهرداری ها باید به سمت ایجاد منابع درآمدی دیگر بروند لذا از جمله منابع درآمدی شهرداری رمکان اجاره بها املاک شهرداری و تابلوهای تبلیغاتی است که در نظر داریم با سرمایه گذاری در بخشهای دیگر و جذب مشارکت سرمایه گذاران جهت افزایش درآمد اقدام کنیم.

ابراهیمی ادامه داد: شهر رمکان به عنوان سومین قطب تجاری جزیره قشم بازار خوبی دارد که مطابق با سلیقه بومی ها ساخته شده است و برای همین اکثر مشتریان بازارهای این شهر بومی های جزیره و حتی استان هستند، از طرفی این شهر در مرکزیت جزیره و منطقه ای معروف به بالا شهر قرار دارد که نسبت به سایر نقاط جزیره از آب و هوای مطلوب تری برخوردار است لذا اگر روی این ظرفیت ها برنامه ریزی و کار کنیم به شناخته شدن بیشتر این شهر کمک میشود و بسیاری از مسائل رونق پیدا میکند.


شهردار باید با جدید ترین نظریه های حوزه شهری آشنا باشد


یک شهردار موفق باید یک مدیر توانمند، قانون مدار، پاکدست، اهل تعامل، دارای استقلال رأی و دارای روحیه کار تیمی و گروهی و مشورت پذیری باشد، همچنین یک شهردار موفق باید قدرت رایزنی و چانه زنی داشته باشد و با تعامل خوب با دیگر سازمانها و ارگانها بخشی از مسائل شهری را حل کند. از سوی دیگر یک شهردار موفق باید اطلاعات تخصصی داشته و آگاه به مسائل شهری و شهر سازی باشد و با جدیدترین نظریه و اقدامات در حوزه شهری آشنا باشد. از این رو شهر خلاق، شهر دوستدار محیط زیست، شهر شاد، شهر تاب آور، شهر دوستدار معلولین، شهر دوستدار کودک از جمله مباحث مطرح و بروز دنیا است که شهردار باید به آنها آشنا باشد. تمام سعی و تلاش بنده به اتفاق اعضای محترم شورای اسلامی چه در زمان روستا بودن رمکان و چه پس از شهر شدن آن بر این بوده که با وجود همه محدودیت ها و مشکلات از امکانات موجود به بهترین نحو بهره ببریم و جهت توسعه همه جانبه رمکان تلاش کنیم؛ اینکه موفق بودیم یا نه باید شهروندان نظر بدهند اما اگر موفقیتی هم بوده حاصل همراهی و تعامل مسئولین، ائمه جمعه، اعضای شورا، خیرین، شهروندان و کارکنان شهرداری بوده و امیدوارم با سعی و تلاش بیشتر بر کمبودها و مشکلات فائق آییم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال‌شده توسط شما، پس از تایید توسط پشتیبان در وب‌سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد، منتشر نخواهد شد.